ישראלים רבים מצאו בשנים האחרונות תחליף לזריעת דשא טבעי, רגיל, בחצרות ובגינות הבתים שלהם. מרבדים של דשא סינטטי. מרבדים אלו משמשים פתרון אידיאלי עבור כל מי שרוצה ליהנות מדשא נעים, עמיד בכל תנאי מזג אוויר, וכזה שאיננו דורש השקעה גדולה, לא של זמן ולא של כסף.

כשהולכים לקנות מרבד דשא סינטטי, צריך להחליט איזה סוג דשא אנחנו רוצים. מאחר ומדובר בדשא לא טבעי, הרי שאנחנו יכולים למצוא מגוון של סוגים ודוגמאות. אלה נבדלים אחד מהשני במבנה שלהם, באורך הדשא ולעיתים גם במאפיינים נוספים. כפי שנוכל לראות בחלק האחרון של המאמר, הרי שהמחיר נקבע, לא פעם, על פי סוג הדשא.

אילו סוגי דשא סינטטי אנחנו מכירים

דשא קצר – מדובר על דשא בגובה נמוך יחסית, סביב 7-12 מילימטר. הוא מיועד בעיקר למקומות בהם אין כוונה לדרוך הרבה על הדשא, על מנת שלא להרוס אותו. מדובר בדשא מאוד נעים למגע שיכול להשתלב בגינות נוי ובגינות אחרות.

דשא בינוני – מדובר על דשא בגובה 25 עד 35 מילימטר. מותאם להתקנה משטחים ציבוריים, עסקיים וכן אנחנו יכולים לראות אותו במבנים פרטיים. הוא מגיע בצורות שונות, ומזכיר במראה שלו דשא שעבר קיצוץ.

דשא גבוה- גובהו נע בין 35 ל-45 מילימטר. הוא מתאים בעיקר לבתים פרטיים אך אפשר למצוא אותו גם בשטחים ציבוריים. הוא נחשב לדשא אופטימאלי למשחקים. מגיע בשלל גוונים וצבעיו.

עלות הדשא משתנה בהתאם לסוג הצפיפות שלו ופחות על פי הגובה. מאחר ובאופן טבעי הצפיפות הופכת את הדשא להרבה יותר מלא ועמוס.

מלבד הצפיפות, ישנם מאפיינים נוספים שמשפיעים על עלויות הדשא, למשל, משקל המרבד, כאשר ההנחה היא, שככל שהמרבד שוקל יותר כך הוא גם הרבה יותר איכותי. מבנה וסוג הדשא, מן הסתם, משפיע אף הוא על איכות הדשא ומחירו. המבנה נקבע על פי שיטות הייצור, בין אם מדובר בשיטה כפולה או שיטה אחרת.

גורמים נוספים שיכולים להשפיע על המחיר הם אורך הסיב, החברה שמספקת לנו את הדשא, סוג האחריות שהיא נותנת לנו וכן ההתקנה של המרבד.