מרבדי דשא סינטטי הם הפתרון המושלם להתקנה פשוטה ומהירה אשר תעניק לגינה או לחצר האחורית את המראה האסתטי והטבעי בו אתם מעוניינים. מעוניינים לדעת פרטים חשובים אודות רכישת והתקנת מרבדי דשא, התחילו לקרוא..
 
מרבדי דשא - מתאימים את המרבדים לצרכים שלכם

בחמש השנים האחרונות הדרישה של צרכני המגזר הפרטי למרבדי דשא סינטטי הולכת וגוברת, דבר אשר הוביל את יצרניות הדשא לפיתוח של דגמים חדשים המותאמים להתקנה בגינות פרטיות.

הדגשים המושמים בפיתוח מרבדי דשא חדשים הם על המבנה של המרבד, עובי, גובה הסיבים של הדשא וצפיפות גבוהה של התפרים במרבד. המטרה של פיתוח הדגמים החדשים היא מראה טבעי אשר זהה לדשא הטבעי, מרקם עדין והוזלה בעלויות התקנת דשא סינטטי.

 
מרבדי דשא אז והיום

המטרה הראשונית של ייצור מרבדי דשא מלאכותי הייתה לספק למגרשי כדורגל ומתקנים שונים של משחקים מרבד רך דמוי דשא אשר יעניק לו את המראה הסביבתי הטבעי ולכן גובה הסיבים היה גבוה (כ- 57 מילימטרים). משום הגובה הרב היו חייבים למצוא דרך להעניק רכות לסיבים וכן לייצב אותם ולכן מילאו את הדשא בחול מיוחד הנקרא 'חול סיליקט'.

כיום כבר אין צורך להשתמש בחול זה או בפתיתים מיוחדים שמטרתם לרכך את הסיבים, שכן קיימים דגמים חדשים ומשופרים של דשא סינטטי, כאשר מושם דגש על סיבים רכים, מראה טבעי וגובה משתנה בהתאם לצרכיו של הלקוח.

 
נתונים על מרבדי דשא סינטטי

 • גדלים - רוב המרבדים מגיעים בגודל של 2 מטרים או 4 מטרים.
   
 • צפיפות - צפיפות הסיבים במרבדים שונה ותמיד חשוב לוודא כי שאין מרווחים או קרחות במרבד.
   
 • איכות - חשוב מאוד לוודא כי מרבד הדשא בו אתם בוחרים אינו קשה מדי וזאת על מנת שסיבי הדשא המותקנים בו לא יישברו.
   
 • גוונים - מומלץ לבחור מרבדי דשא סינטטי אשר משלבים מספר גוונים וזאת משום שמרבדי דשא ירוקים נוטים לדהות מעט ככל שהשנים עוברות (דהייה של חמישה אחוזים).
   
 • כמות - ככל שיהיה יותר סיבים במרבד כך גם איכות המרבד תחשב לגבוהה יותר.
   
 • התקנה - מרבדי דשא פשוטים להתקנה שכן כל מה שצריך לעשות הוא להצמיד את מרבדי הדשא אחד לשני, לוודא כי התפרים אינם נראים לעין ולהדביק.
מרבדי דשא - בדיקות טרם רכישה
 • עלויות - חשוב להגדיר תקציב מראש ולוודא מה הצעת המחיר כוללת. הסכום הסופי תמיד חייב לכלול מע"מ. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון כי תידרש עלות נוספת בעבור התקנת דשא סינטטי וכי התקנה של דשא באדמה יקרה יותר מאשר התקנה על משטחי בטון וכן כי נדרשת הכנה של הקרקע להתקנה דבר אשר מצריך פעמים רבות עלות נוספת.
   
 • איכות המרבד - האיכות של המרבד נמדדת על פי צפיפות הסיבים שבו ומשקלו הכולל. אך חשוב לשים לב כי סיבי הדשא רגישים לקרני השמש הלוהטת ופעמים רבות יתרחש מצב בו הצבע יתחיל לדהות בטמפרטורה גבוהה. חשוב לוודא עם היבואנים כי הסיבים של המרבדים אותם אתם מתכננים לרכוש לא יושפעו בצורה ניכרת מקרני השמש הלוהטות וכיצד ניתן לתחזק אותם כראוי.
   
 • התקנה - בררו מהי עלות ההתקנה בעבור כמות מרבדי הדשא אותם רכשתם. בנוסף, מומלץ לבקש מהמתקין כי ישאיר אצלכם את עודפי המרבדים (באם הוא נאלץ להתאים אותם לגודל החלל על ידי חיתוכם), יכול להיות שהם יוכלו לשמש אתכם בהמשך.
   
 • מרבדים שאינם סימטריים - רוב המרבדים מגיעים בצורות סימטריות מרובעות, אך יש גם אפשרות להזמין מרבדים בצורות שאינן סימטריות או לחתוך את המרבדים בעצמכם. חשוב לעדכן את היבואן לגבי רצון זה טרם הרכישה של המרבדים.
 
מעוניינים בפרטים נוספים אודות סוגים שונים של מרבדי דשא סינטטי? המומחים שלנו ישמחו להעניק לכם את כל האינפורמציה הדרושה לכם. השאירו את הפרטים שלכם ואנו נחזור אליכם בהקדם.