יש לכם גינה ורוצים רוצים לחסוך כסף? דשא סינטטי הוא אחד הפתרונות שמציעים לנו. עכשיו נלמד למה
 
לקראת כל חורף מנסה הממשלה להילחם בתופעת בזבוז המים של האזרחים על רקע הבצורת הקשה בה לקה המשק הישראלי. הניסיון להילחם בתופעה הוא בדרך כלל באמצעות מס בצורת מס אשר קובע שאזרחים ורשויות מקומיות ישלמו יותר כסף אם הם יבזבזו מים מעל המותר. לבסוף הממשלה מחליטה לא להטיל את המס מסיבות שונות, אך הניסיונות לחסוך את בזבוז המים נמשכו.

אחת ההמלצות של גורמים מומחים לחסכון בבזבוז המים הוא באמצעות הפסקת זריעת דשא טבעי ושימוש בדשא סינטטי. דשא מלאכותי דוגמא דשר סיננתטי דורש פחות מים, ועל כן ההשקעה בו לטווח ארוך היא הרבה יותר משתלמת מאשר דשא רגיל, אשר דורש משאבי מים גדולים, הן בזמן הגידול והן אחריו.

השימוש בדשא סינטטי מלווה במספר יתרונות
  • התקנת דשא סינטטי אפשרי בשטחים שונים, כגון על בטון, קרמיקה, עץ, אדמה. כיום נהוג להניח דשא סינטטי גם במגרשי כדורגל, גנים ציבוריים, גני ילדים ועוד.
  • דשא סינטטי הוא צפוף יותר מדשא רגיל ועבה יותר ממנו. מה שמאפשר הגנה טובה מפני נפילות. זה מאפשר לילדים לשחק עליו בלי חשש להיפצע
  • להבדיל מדשא רגיל, דשא סינטטי עמיד מפני קרינת השמש לכן גם הוא מצהיב פחות. זה מעניק לו מראה יפה יותר וגם מאפשר לחסוך את בזבוז המים בעת השקיה.
  • דשא סינטטי נשאר זקוף למשך זמן רב, מה שמונע את הצורך בהטמנת חול לצורך כך.
  • לדשא סינטיטי יש יתרונות נוספים, הוא איננו דורש תחזוקה, ניתן להצליל אותו (להבדיל מדשא רגיל שדורש שעות שמש), אין צורך להדביר אותו, הוא איננו דליק, נשאר ירוק ונקי למשך שנים רבות, איננו גורם לאלרגיות.
 
כיצד מתקינים דשא סינטטי?
 
ראשית יש לבחור את האזור בו נתקין אותו. כפי שצוין קודם לכן, הוא יכול להיות מותקן בבתים פרטיים, גנים ציבוריים, גני ילדים, מגרשי כדורגל ועוד. האזור בו נחליט לשים דשא סינטטי חייב  להיות ישר וחלק, על כן יש להחליק את האדמה לפני שאנו מדביקים אותו. במידה וההתקנה מבוצעת על אדמה, יש לרסס אותה קודם לכן. 

שנית, יש להניח את פרוסות הדבק שמחברות את הדשא לשטח. אז יש להניח את גלילי הדשא על הדבק ולהדביק אותו עליו. הגלילים חייבים להיות בכיוון, כדי שיהיו ישרים. את העודפים יש לחתוך בזהירות באמצעות סכין יפנית. בסוף יש להבריש את הדשא כדי שיעמוד זקוף.

ישנן חברות שממליצות לפזר חול לפני הנחת הדשא, למרות שכיום אין זה הכרחי. פיזור החול מתחת לדשא מאפשר ספיגת לחות ורטיבות, הוספת נפח לדשא, הגדלת זמן השחיקה שלו. החול גם מאפשר לדשא להישאר זקוף זמן רב יותר. החול המומלץ הוא חול סיליקט.


תחזוקת דשא סינטטי?

תחזוקה של דשא סינטטי היא מאוד פשוטה. יש צורך לנקות אותו מדי פעם עם מטאטא או מגרפה, יש לשטוף אותו מאבק מדי מספר חודשים, רצוי להבריש אותו עם מטאטא במידה והסיבים אינם עומדים זקוף מספיק. מלבד זה כל תחזוקה אחרת היא בהתאם למקרה.


כיצד בוחרים דשא סינטטי?

בחירת דשא סינטטי נעשית בכלים הבאים, טעם אישי- הדשאים שונים בגוון הירוק שלהם וכן במגע שלהם, על כן חשוב הטעם האישי כאן. השימוש שנעשה בדשא, האם מדובר בשטח שמיועד לילדים, לבעלי חיים או ליופי. איכות הדשא זו נמדדת בצפיפות התפרים, אורך הסיבים, והחומר ממנו הם עשויים.

כמובן שגם לעלות הדשא יש חשיבות בעת הבחירה. דשא סינטטי מחיר איננו דבר זול. המחיר תלוי באיכות הדשא, ומידת העבודה הנעשית על התקנתו. בדרך כלל המחיר נע בין 100-300 שקל למטר ריבועי. על כן חשוב להתייחס גם למחיר. עם זאת יש לזכור שהמחיר אינו חד פעמי ואחריו אין עוד עלויות נוספות.
 
כיום נהוג להתקין דשא סינטטי לא רק בגינות פרטיות אלא גם במגרשי כדורגל, גינות ציבוריות ובמקומות אחרים. הסיבה, חסכון כספי