כחלק מהתייעלות הכלכלית שלנו מצד אחד והחסכון שלנו במים מצד שני, אנחנו מזמינים אתכם לקראו כיצד דשא סינטטי יכול להטיב עם חשבון הבנק שלכם ומצב המים שלנו
 
לא נחדש לכם דבר אם נספר שישראל סובלת מבעיות מים, ושהרשויות מנסות למצוא דרכים שונות לחסוך ולגרום לאזרחים לחסוך. חלק מהניסיונות עלו בתוהו וחלק לא מבוטל זכה לגיחוך וביטול מצד מומחים, אך יש דבר אחד שכולם מסכימים והאזרחים גם מקבלים בשמחה, המעבר לדשא סינטטי.

במאמרים קודמים סיפרנו לכם כיצד דשא מלאכותי, דשא סינטטי יכול להטיב עם הגינה שלכם למרות שהוא לא דשא אמיתי, סיפרנו לכם גם על יתרונות ההתקנה שלו. כעת נסביר בקצרה כיצד דשא סינטטי מטיב איתכם כלכלית, מטיב עם המדינה מבחינת כמויות מים, ובסוף המאמר, גם אתם תרצו לקבל הצעה להתקנת דשא סינטטי, בגינה ואפילו על הגג.


נתחיל בבשורות הרעות...

דשא סינטטי יותר יקר מאשר דשא רגיל. כאשר מודדים מטר ריבוע של דשא מלאכותי מול דשא טבעי, מגלים שהדשא המלאכותי יקר פי 5 מדשא טבעי. גם בשלב השני, דשא סינטטי יקר יותר מדשא רגיל. אנחנו מדברים על שלב ההתקנה. בעוד שעלות דשא רגיל כוללת גם התקנה הרי שעלות דשא מלאכותי לא, ולכן אנחנו מוסיפים לפחות 100 שקל למ"ר עבור התקנת דשא סינטטי.

עכשיו מגיעים לבשורות הטובות..  

היתרונות של דשא סינטטי הוא שכבר בטווח הקצר מדובר בהשקעה שמחזירה את עצמה, כאשר לרוב אנחנו מדברים על סביבות שנה, מה שמוכיח שהעלויות שלו נמוכות אך יתרה מזו, הוא לא דורש הרבה כאשר הוא כבר אצלנו ביד.

אם ניקח לדוגמא דשא רגיל, נגלה שיש הוצאות קבועות על מים (מתוך הנחה שאתם לא גרים באיזור שיורד בו כל השנה גשם, דבר שלצערנו לא קיים בישראל), ועל תחזוקה , דברים כמו הדברה , דישון, זיבול, גינון, כיסוח והחומרים לדברים הנ"ל. לרוב נצטרך לקחת גנן בשביל דברים כאלה , דבר שיעלה לנו מאות שקלים בחודש.

לעומת זאת כאשר מדברים על דשא סינטטי מחיר הוא פקטור פחות משמעותי בכל הקשור לתחזוקה מאחר והיא לא קיימת, שכן הדשא שומר על עצמו לאורך השנים גם בלי תחזוקה שוטפת.

לגבי מים, חברות מקצועיות גילו שגינה של 50 מ"ר עם דשא סינטטי, יכולים לחסוך למעלה מעשרת אלפים שקלים. אם נמדוד את ההוצאות על פני שנים, אז נגלה שכבר אחרי שנה מתחיל הדשא הסינטטי להחזיר את ההשקעה מאחר ואין לו הוצאות נוספות אחרי ההתקנה.

לעומת זאת דשא רגיל מכפיל את ההשקעה בחמישים אחוז לפחות בשנה השנייה, וכך במשך כל שנה וייתכן שההשקעה אף תגדל, במילים אחרות, בזמן שאחרי שלוש שנים נגלה שעל דשא סינטטי הוצאנו סכום ראשוני בלבד ולא מעבר לכך, אם נרכוש דשא רגיל נגלה, שאנחנו ששילשנו את ההוצאה הראשונית מבחינה כספית.

אגב, זוכרים את המים שציינו בהתחלה? המים לבדם יגיעו לכמעט 600 קוב, ולהוצאה של כמעט 7000 שקל בשלוש שנים האלה. תחשבו כמה מים אתם יכולים לחסוך אם רק על תלכו על התקנת דשא סינטטי
 
אנחנו מזמינים אתכם לקרוא כאן עוד מאמרים אודות דשא סינטטי, להשאיר פרטים ולקבל הצעה אטרקטיבית לדשא סינטטי לחצר או לגג. אתם תהנו מחסכון מובטח!