לפני שנים לא רבות, היו לא מעט אנשים אשר היה להם קשה עם המעבר מדשא רגיל לדשא סינטטי, הם ראו בכך דבר לא טבעי. לא יכול להיות דשא שאמור להיזרע על ידנו ולצמוח באופן טבעי, יהיה מוצר סינטטי אשר רוכשים אותו מוכן, לא צריך לטפל בו ואיננו מכיל את המאפיינים של דשא רגיל.

עם השנים הגישה הזאת השתנתה, בין היתר בגלל איכות המרבדים של דשא סינטטי אך גם בגלל העובדה הפשוטה, שפשוט הוא תחליף טוב ונכון עבור דשא רגיל, בין אם זה למבנים פרטיים ובין אם זה למבנים אחרים.

השימוש בדשא סינטטי יכול להיות מאוד מגוון, על כן אנחנו יכולים לראות יותר ויותר אנשים, חברות, ארגונים ומוסדות אשר מחפשים דשא סינטטי במבצע על מנת להחליף את הדשא הטבעי. זה גם חוסך להם בעלויות וגם חוסך להם זמן.

אילו שימושים ניתן לעשות בדשא סינטטי?

כאמור אנחנו יכולים לראות מגוון מקומות שמשתמשים בדשא סינטטי, עבור שימושים רבים. בבתים פרטיים אנחנו נמצא שימוש נרחב בדשא סינטטי, בין אם זה בשביל להציב בגינה או בחצר, וכן בשטחים בנויים כמו מפרסות וגגות. הרבה פעמים הדשא ישמש כמקום למשחקים אך גם לנוי ויופי.

במרחבים ציבוריים, דשא סינטטי יחליף את הדשא הרגיל וכן הוא ישמש כתחליף למשחקים, פיקניקים או לכל דבר אחר. חברות רבות מתקינות מרבדים של דשא סינטטי ליופי וכן על מנת שיהיה ניתן לערוך עליו מפגשים, אירועים וכדומה.

היתרונות של דשא סינטטי הם רבים. ציינו בתחילת המאמר שמדובר בדשא שאין צורך להשקיע הרבה בשימוש בו (למעשה העלות היחידה היא רכישתו), כמו כן אפשר למצוא סוגים שונים של מרבדים עם גבהים שונים של סיב, וכפי שציינו ניתן להתקין אותו במקומות שונים, פתוחים או סגורים.

שתי יתרונות נוספים של דשא סינטטי הם מאוד מהותיים, הראשון, הוא לא תלוי בתנאי מזג אוויר, הוא עמיד בכל עונה. השני, הוא לא תלוי בסוג הקרקע עליה מניחים אותו. ניתן להניח אותו בכל מקום והוא יראה אותו דבר, כל העונה.